Foto: Colníci zaistili nebezpečné falzifikáty, telefóny sa rozpadli ešte pred likvidáciou

BRATISLAVA/ŽILINA 28. mája (WebNoviny.sk) – Žilinskí colníci tento rok zaistili už 1 525 kusov falzifikátov rôzneho druhu tovaru. V prípade, že by sa tieto výrobky dostali na trh, držiteľom ochrannej známky by vznikla škoda takmer 55 800 eur.

Telefóny sa úplne rozlepili

Mnohé z nich by boli pre používateľov nebezpečné, napríklad zhabané mobilné telefóny sa rozpadli ešte pred ich likvidáciou.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková, kým boli uskladnené v sklade zadržaného tovaru, úplne sa rozlepili. Problém spôsobila batéria, ktorá z nezistených príčin zväčšila svoj objem.

Zhabali aj stovky párov obuvi

V rukách colníkov skončilo aj 574 párov prevažne športovej obuvi. Naposledy v predajni na Kysuciach zhabali viac ako 20 párov falzifikátov tenisiek svetoznámej značky.

Colníci zaistili aj hokejové dresy, spodnú bielizeň či šiltovky. Našli tiež napodobeniny hračiek, novinkou boli žiletky. Colníci opätovne upozorňujú na nebezpečnosť falzifikátov a odporúčajú, aby si kupujúci všímali nielen cenu, ale aj balenie výrobku a miesto predaja.

Viac k témam: colníci, falzifikát
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Colníci zaistili nebezpečné falzifikáty, telefóny sa rozpadli ešte pred likvidáciou © SITA Všetky práva vyhradené.