Foto: Kiska rokoval s Beblavým a Trubanom, rokovali o možnostiach spolupráce

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – Líder pripravovanej novej strany Za ľudí exprezident Andrej Kiska sa v pondelok stretol s predsedom strany Spolu Miroslavom Beblavým a lídrom Progresívneho Slovenska Michalom Trubanom.

Čo Slovensko najviac trápi

Zhodli sme sa na tom, čo Slovensko najviac trápi a pred akými výzvami stojíme. Na ich riešenie potrebujeme spoluprácu hodnotovo blízkych politických strán,“ uviedol Kiska na sociálnej sieti.

Dodal, že na najbližšom stretnutí budú bližšie hovoriť o programových prioritách každej zo strán. Beblavý vo vyhlásení potvrdil, že rokovali o možnostiach spolupráce.

Budeme pokračovať v rokovaní o predvolebnej spolupráci,“ uviedol vo vyhlásení, ktoré poskytla hovorkyňa Spolu Silvia Hudáčková.

Extrémistov porazia iba spoluprácou

Kiska minulý týždeň predbežne vylúčil koalíciu s Progresívnym Slovenskom a Spolu. O spolupráci plánuje rokovať aj s OĽaNO, SaS či KDH.

Aj Beblavý minulý týždeň zdôraznil, že jeho strana chce s ostatnými demokratickými opozičnými stranami hovoriť o spolupráci a jej konkrétnej podobe.

Sme presvedčení, že súčasnú vládnu koalíciu a extrémistov dokážeme poraziť iba spoluprácou,“ vyhlásil Beblavý.

Viac k témam: Progresívne Slovensko, SPOLU – občianska demokracia, spolupráca, Za ľudí – Kiskova politická strana
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Kiska rokoval s Beblavým a Trubanom, rokovali o možnostiach spolupráce © SITA Všetky práva vyhradené.