Foto: Vodič zavinil smrteľnú nehodu v 150-kilometrovej rýchlosti, dostal podmienku

10.10.2019 (Webnoviny.sk) – Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici vo štvrtok sprísnil podmienečný trest pre šoféra, ktorý pri Lučenci išiel rýchlosťou 150 kilometrov za hodinu a zavinil smrteľnú nehodu.

Dostal podmienku

Štyridsaťjedenročný Peter V. dostal podmienečný trest dva roky so štvorročným odkladom a päťročný zákaz šoférovania.

Nehoda sa stala v máji 2018 na ceste od Zvolena do Lučenca, blízko obce Vidiná. Peter so svojím autom jazdil rýchlosťou vyše 150 kilometrov za hodinu na úseku, kde bola povolená deväťdesiatka. V križovatke s vedľajšou cestou navyše nešiel vo svojom jazdnom pruhu.

To sa stalo osudným pre vodiča iného auta s čadčianskym evidenčným číslom, ktorý vychádzal z vedľajšej cesty od Vidinej a chcel pokračovať v smere do Zvolena, zrážku neprežil.

Prokurátor žiadal prísnejší trest

Na Okresnom súde v Lučenci sa Peter priznal a svoje konanie oľutoval. Okresný súd mu uložili dva roky podmienečne a na štyri a pol roka mu zakázal viesť motorové vozidlá. Voči verdiktu sa odvolal prokurátor, ktorý vzhľadom na následky požadoval prísnejší trest.

Senát Krajského súdu v Banskej Bystrici mu vyhovel a Petrovi dvojročný trest ponechal, ale skúšobnú dobu mu predĺžil z troch na štyri roky a zákaz šoférovania zdvihol na päť rokov. Peter sa aj na odvolacom konaní ospravedlnil manželke nebohého vodiča.

Podľa rozsudku musí Peter zaplatiť Sociálnej poisťovni v Čadci náhradu 15 639 eur. Poškodenú manželku s jej nárokom na náhradu škody odkázal súd na civilný proces.

Viac k témam: podmienečný trest, tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodič zavinil smrteľnú nehodu v 150-kilometrovej rýchlosti, dostal podmienku © SITA Všetky práva vyhradené.