Francúzska olympionička Pomagalská našla vo veku 40 rokov smrť pod alpskou lavínou

0
Francúzska olympionička Pomagalská našla vo veku 40 rokov smrť pod alpskou lavínou

24.3.2021 (Webnoviny.sk) – Lavína vo švajčiarskych Alpách sa stala osudnou pre niekdajšiu francúzsku reprezentantku v snoubordingu Julie Pomagalskú, v utorok zomrela vo veku 40 rokov pod vrcholom Gemsstock v kantóne Uri.

Pomagalská reprezentovala Francúzsko v paralelnom obrovskom obrovskom slalome aj snoubordkrose. Na ZOH 2002 v Sal Lake City aj o štyri roky neskôr v Turín skončila šiesta v paralelnom obrovskom slalome, z tejto disciplíny má aj striebro z majstrovstiev sveta v rakúskom Kreischbergu 2003.

Pomagalská sa krosu venovala ešte pred paralelnými disciplínami a bola členkou zlatého tímu na MS 1999 v nemeckom Berchtesgadene. Podľa správy Francúzskej lyžiarskej federácie spolu s Pomagalskou prišiel o život aj jej horský sprievodca Bruno Cutelli.

„Tragická smrť Julie, reprezentantky v snoubordingu na ZOH aj MS, zanechala v smútku celý francúzsky olympijský tím. Odišla jedna z nás,“ uvádza sa v krátkom vyhlásení francúzskeho tímu.

Viac k témam: lavína, smrť, snoubording, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzska olympionička Pomagalská našla vo veku 40 rokov smrť pod alpskou lavínou © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie