Francúzsko sa vyhlo tvrdému lockdownu a skrátilo aj zákaz vychádzania, čerstvý vzduch ľuďom prospeje

19.3.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzska vláda napriek čoraz alarmujúcejšej situácii v nemocniciach a nárastu počtu pacientov s ochorením COVID-19 vo štvrtok napokon upustila od tvrdého lockdownu pre oblasť Paríža a niekoľkých ďalších regiónov. Namiesto toho premiér Jean Castex ohlásil nové obmedzenia, pričom skrátil zákaz vychádzania o hodinu.

Úrady podporujú pobyt ľudí na čerstvom vzduchu, čo znamená, že ľudia žijúci v parížskom regióne a na severe krajiny môžu stráviť na prechádzke koľko chcú, ale musia sa zdržiavať iba v okruhu 10 kilometrov od bydliska.

Viac o téme: Koronavírus

Počas najbližších štyroch týždňov budú zatvorené menej dôležité obchodné prevádzky, nie však kníhkupectvá. Až na závažné dôvody bude zakázané cestovanie medzi dotknutými regiónmi.

Castex uviedol, že Francúzsko čelí „tretej vlne“ pandémie. Až tri štvrtiny nových prípadov spôsobil nákazlivejší britský variant. V metropolitnej oblasti Paríža dosiahla miera infikovanosti hodnotu viac ako 420 nakazených na 100-tisíc obyvateľov, pričom na celonárodnej úrovni je tento ukazovateľ 250 chorých na 100-tisíc ľudí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsko sa vyhlo tvrdému lockdownu a skrátilo aj zákaz vychádzania, čerstvý vzduch ľuďom prospeje © SITA Všetky práva vyhradené.