Gaviria predčasne skončil na Giro d´Italia, Saganov súper mal už druhý pozitívny test

29.12.2020 (Webnoviny.sk) – Počas druhého dňa voľna na Giro d’Italia vykonali 492 testov na koronavírus, z toho dva vyšli pozitívne. V pretekoch už nemôže pokračovať kolumbijský jazdec tímu UAE Emirates Fernando Gaviria a tiež jeden z členov podporného tímu AG2R La Mondiale.

“Lekári týchto tímov vykonali potrebné izolačné opatrenia a prijali kroky v súlade s pravidlami Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO),” informovali organizátori Giro d’Italia v tlačovej správe.

Gaviria nemá žiadne príznaky

“Potvrdzujeme, že PCR test Fernanda Gaviriu počas dňa voľna na Giro d’Italia mal pozitívny výsledok na COVID-19. Všetci ostatní členovia nášho tímu vrátane cyklistov sú negatívni, ale podrobia sa ďalšiemu testovaniu. Gaviria bol okamžite izolovaný, cíti sa dobre a je bez príznakov,” uviedol UAE Team Emirates vo svojom vyhlásení.

Držiteľ 46 víťazstiev na profiokruhu Gaviria tento rok na Giro d’Italia nemal potrebnú formu. Tradičný súper Petra Sagana v šprintérskych koncovkách etáp si pripísal na Corsa Rosa iba jedno siedme a jedno ôsme miesto a v bodovacej súťaži mu patrila až 26. priečka.

Súperi, ale i priatelia

Pozoruhodné je, že Gaviria nemá pozitívny test na COVID-19 po prvý raz. Tento rok sa už raz nakazil, a to ešte v závere februára na pretekoch Okolo Spojených arabských emirátov.

Sagan a Gaviria v tomto roku súperili na prelome januára a februára v Argentíne na pretekoch Vuelta a San Juan. V šprintérskych súbojoch vtedy Gaviria trikrát zdolal Sagana. Neskôr spolu absolvovali časť vysokohorského sústredenia v Kolumbii, čím demonštrovali, že sú nielen veľkí súperi na bicykli, ale aj priatelia mimo neho.

Viac k témam: Giro d´Italia, Koronavírus, testovanie, Vuelta a San Juan
Zdroj: Webnoviny.sk – Gaviria predčasne skončil na Giro d´Italia, Saganov súper mal už druhý pozitívny test © SITA Všetky práva vyhradené.