Generálny riaditeľ verejnoprávnej televízie Rezník je v preventívnej karanténe

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Jaroslav Rezník zostal v karanténe po bezprostrednom kontakte s blízkym spolupracovníkom, u ktorého bol v rámci preventívneho testovania v RTVS odhalený pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Informácia o pozitívnom výsledku mu bola doručená včera vo večerných hodinách a ihneď o tom informoval Rezníka. Ten obratom informoval predsedu Rady RTVS Igora Galla o svojej absencii na plánovanom zasadnutí Rady z dôvodu preventívnej domácej karantény. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Z tohto dôvodu sa pravidelné zasadnutie Rady RTVS, ktoré sa malo uskutočniť dnes, presunulo na stredu 4. novembra.

Rozhodol o tom predseda Rady RTVS. „Vzhľadom na absenciu účasti generálneho riaditeľa RTVS, ktorý sa zasadnutia z objektívnych príčin nemôže zúčastniť, bude dnešné zasadnutie Rady RTVS posunuté o týždeň. V rámci plánovaných tém zasadnutia je účasť generálneho riaditeľa RTVS kľúčová a rokovanie v jeho neprítomnosti by bolo bezpredmetné,“ dodal Gallo.

Viac k témam: generálny riaditeľ RTVS, karanténa
Zdroj: Webnoviny.sk – Generálny riaditeľ verejnoprávnej televízie Rezník je v preventívnej karanténe © SITA Všetky práva vyhradené.