Gombos zdolal v španielskej Marbelle nasadenú osmičku a postúpil do štvrťfinále

0

7.4.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Norbert Gombos na turnaji ATP v španielskej Marbelle postúpil do štvrťfinále dvojhry mužov. Tridsaťročný rodák z Galanty v stredajšom súboji 2. kola zdolal nasadenú osmičku Federica Delbonisa z Argentíny po viac ako trojhodinovom boji 5:7, 7:6 (4), 7:6 (1). Súboj trval spolu až 202 minút. Gombosa vo štvrťfinále čaká víťaz neskoršieho duelu Albert Ramos-Viňolas (Šp.-4) – Ričardas Berankis (Lit.).

Slovenský tenista v stredu prehral prvý set 5:7 napriek tomu, že v ňom po dvoch brejkoch viedol 3:0. Potom však stratil tri zo štyroch svojich podaní. V druhom sete obaja súperi prišlo o podanie trikrát a rozhodovať sa muselo v tajbrejku, v ktorom Gombos využil na pokračovanie v zápase druhý setbal.

V treťom sete slovenský hráč ani raz neprehrával. Z náskoku 3:0 však neskôr bolo 4:4, Delbonis potom dorovnal aj na 5:5 a 6:6. Tajbrejk však opäť patril reprezentantovi SR, ktorý v ňom súperovi povolil iba jednu loptičku a na postup ďalej využil hneď prvú príležitosť za stavu 6:1. Predtým mal šancu ukončiť duel aj v dvanástej hre tretieho setu pri servise súpera, ale Argentínčan mečbal odvrátil.

Gombosovi v aktuálnom rebríčku ATP patrí 99. priečka, no po druhom víťazstve v Marbelle už má istotu prieniku minimálne na 92. miesto. Jeho kariérnym maximom je 80. pozícia z októbra 2017.

Viac k témam: ATP Challenger Tour, tenisový turnaj
Zdroj: Webnoviny.sk – Gombos zdolal v španielskej Marbelle nasadenú osmičku a postúpil do štvrťfinále © SITA Všetky práva vyhradené.