Home Ekonomika Google má čeliť protimonopolnému prešetrovaniu, terčom prax firmy v oblasti internetovej reklamy

Google má čeliť protimonopolnému prešetrovaniu, terčom prax firmy v oblasti internetovej reklamy

4.9.2019 (Webnoviny.sk) – Viac ako polovica ministrov spravodlivosti jednotlivých štátov USA chystá protimonopolné prešetrovanie praxe spoločnosti Google v oblasti internetovej reklamy, pričom vyšetrovanie sa má ohlásiť na budúci týždeň vo Washingtone.

Kritika ministra štátu Louisiana

Pre televíziu CNN to potvrdili dva zdroje oboznámené s problematikou po tom, ako túto informáciu zverejnil denník Washington Post.

Spoločnosť Google má silu na to, aby dosiahla, že použitie akejkoľvek inej platformy je pre zadávateľa reklamy neefektívne a nevyhovujúce, kritizoval firmu minister spravodlivosti štátu Louisiana Jeff Landry v júni na konferencii v Nebraske.

Zničí internetové publikovanie

Pokračovanie po tejto ceste zničí internetové publikovanie, alebo Google bude kontrolovať, kto zostane a kto odíde,“ dodal Landry.

Pokračujeme v konštruktívnej spolupráci s regulátormi, vrátane ministrov spravodlivosti pri odpovedaní na otázky o našom podnikaní a dynamickom technologickom sektore,“ uviedol vo vyhlásení pre CNN hovorca Googlu.

Viac k témam: reklama, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Google má čeliť protimonopolnému prešetrovaniu, terčom prax firmy v oblasti internetovej reklamy © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version