Grécko otvorilo turistickú sezónu a zrušilo väčšinu obmedzení pohybu

16.5.2021 (Webnoviny.sk) – Grécko otvorilo svoju turistickú sezónu a zrušilo väčšinu obmedzení pohybu. Do krajiny začali prichádzať nemeckí turisti. Od pondelka Grécko očakáva návštevníkov z Veľkej Británie, keďže Londýn krajinu zaradil do zoznamu takzvaných „žltých” štátov.

Spoločnosť Tui, ktorá je najväčšou cestovnou kanceláriou na svete, obnovila v sobotu lety na ostrovy Kos, Rodos a Korfu a od júna chce lietať do zvyšku Grécka. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Koronavírus

Návštevníci z 53 krajín, z ktorých Grécko povolilo príchod, musia deň pred pricestovaním vyplniť formulár lokalizácie cestujúceho, uviesť v ňom miesto pobytu, priložiť doklad o očkovaní alebo negatívny výsledok testu na koronavírus či doklad o nedávnom prekonaní ochorenia COVID-19. V Grécku naďalej platia niektoré reštrikcie, ale povolil sa pohyb medzi regiónmi a zákaz nočného vychádzania sa obmedzil na čas od 00:30 do 5:00.

Od turizmu je závislá pätina gréckej ekonomiky a pracuje v ňom 20 percent gréckych zamestnancov. Doteraz prvú dávku očkovacej látky proti koronavírusu v Grécku dostala štvrtina populácie a vláda zrýchľuje vakcinačnú kampaň na desiatkach ostrovov, predovšetkým na tých, ktoré sú turistickými destináciami.

Viac k témam: dovolenka v Grécku, Koronavírus, pandemické opatrenia, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko otvorilo turistickú sezónu a zrušilo väčšinu obmedzení pohybu © SITA Všetky práva vyhradené.