Greta Thunberg získala portugalskú humanitárnu cenu, peniaze venuje na boj s klimatickou a ekologickou krízou

21.7.2020 (Webnoviny.sk) – Švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová získala portugalskú humanitárnu cenu dotovanú sumou milión eur. Gulbenkianovu cenu za ľudskosť jej udelila porota, ktorá ju označila za „jednu z najpozoruhodnejších osobností dnešných čias“.

Sedemnásťročná Greta už oznámila, že získané peniaze poputujú na charitatívne projekty, ktoré sú zamerané na boj s „klimatickou a ekologickou krízou“. Ako podotkla, udelením ocenenia sa cíti „extrémne poctená“.

„Nachádzame sa v klimatickej kríze a moja nadácia tak rýchlo, ako to len bude možné, daruje udelenú sumu vo výške jedného milióna eur na podporu organizácií a projektov, ktoré bojujú za udržateľný svet,“ uviedla mladá aktivistka.

Predseda poroty Jorge Sampaio ocenil predovšetkým schopnosť švédskej tínedžerky zmobilizovať mladšiu generáciu, zatiaľ čo ostatní členovia poroty vyzdvihli jej „charizmatickú a inšpirujúcu osobnosť“.

Viac k témam: charita, ekologické trendy, kríza, ocenenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Greta Thunberg získala portugalskú humanitárnu cenu, peniaze venuje na boj s klimatickou a ekologickou krízou © SITA Všetky práva vyhradené.