Greta Thunbergová: Klimatická kríza možno nie je taká akútna ako kríza spôsobená koronavírusom

Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová vyzvala svetových lídrov, aby spolupracovali a počúvali vedcov. Sedemnásťročná Švédka poznamenala, že klimatická kríza „možno nie je taká akútna ako kríza spôsobená koronavírusom, avšak musíme sa ňou zaoberať teraz, inak sa stane nezvratnou“.

Pandémiu koronavírusu zároveň označila za tragédiu. Podľa jej názoru by mali svetoví lídri odložiť vzájomné nezhody a prijať rozhodnutia, ktoré „môžu byť z dlhodobého hľadiska nevyhnutné“.

Mladá Švédka o pandémii koronavírusu a životnom prostredí hovorila v stredu prostredníctvom videokonferencie s profesorom a medzinárodne uznávaným vedcom v oblasti environmentalistiky Johanom Rockströmom pri príležitosti 50. výročia celosvetovej kampane Deň Zeme.

Mnohé veľké mestá sa vďaka zákazom vychádzania súvisiacim s pandémiou z veľkej miery zbavili smogu. Metropoly zaznamenali v porovnaní s uplynulým rokom výrazné zníženie škodlivých emisií.

Prečítajte si aj článok o Američanke, ktorá šije zadarmo rúška a necháva ich na strome

Zdroj: Webnoviny.sk – Greta Thunbergová vyzvala na Deň Zeme svetových lídrov, aby spolupracovali a počúvali vedcov © SITA Všetky práva vyhradené.