Gröhling nevidí zmysel v zákaze vychádzania v ružových okresoch. Získajú zaočkovaní ľudia výhody?

0
Gröhling nevidí zmysel v zákaze vychádzania v ružových okresoch. Získajú zaočkovaní ľudia výhody?

5.5.2021 (Webnoviny.sk) – Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) nevidí zmysel v tom, aby bol v ružových okresoch naďalej v platnosti zákaz vychádzania. Verí, že v priebehu budúceho týždňa sa o tom definitívne rozhodne. Šéf rezortu školstva to povedal po stredajšom rokovaní vlády.

Viac o téme: Koronavírus

„Predpokladám, že aj na základe týchto čísel, ktoré momentálne máme, príde už budúci týždeň k tomu rozhodnutiu a bude aj do Národnej rady poslaný zákon v rámci hospodárskej mobilizácie, kde by sa mohli riešiť aj tieto náležitosti,“ povedal Gröhling. Minister potvrdil, že na vláde sa rokovalo aj s epidemiológmi a hlavným hygienikom Jánom Mikasom.

Zlomový týždeň

Gröhling uviedol, že v priebehu budúceho týždňa sa veľmi veľa okresov na základe COVID automatu preklopí do ružovej farby, čo okrem otvárania základných škôl znamená aj otváranie stredných škôl. Podľa ministra pôjde o zlomový týždeň.

„Je to vždy o opatrnosti. Aj v rámci školstva by sme podľa regionálneho prerozdelenia mohli už ísť aj do výraznejšieho uvoľňovania, ale chceme ešte jeden týždeň počkať,“ tvrdí šéf rezortu školstva.

Koalícia rokuje o výhodách

Podľa Gröhlinga by sa malo pristúpiť aj k zvýhodneniu zaočkovaných ľudí, v koalícii sa o tom podľa neho už diskutuje.

„Myslím si, že zaočkovaných ľudí by sme mali zvýhodňovať oproti všetkým ostatným, lebo potrebujeme sa dostať k tomu cieľu, aby sme mali čo najvýraznejší počet zaočkovaných ľudí,“ uviedol minister. Dodal, že od mantry testovania by sa malo upustiť, pretože očkovanie je návratom k reálnemu životu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, výhody, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Gröhling nevidí zmysel v zákaze vychádzania v ružových okresoch. Získajú zaočkovaní ľudia výhody? © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu