Hackeri ukradli z bankomatov 230-tisíc eur, spáchali blackbox útoky

0
Hackeri ukradli z bankomatov 230-tisíc eur, spáchali blackbox útoky

29.7.2021 (Webnoviny.sk) – Poľské úrady zatkli dve osoby, ktoré spáchali takzvané blackbox útoky na bankomaty vo viacerých európskych krajinách. Oboch podozrivých, ktorí sú občania Bieloruska, zatkli 17. júla vo Varšave. Informoval o tom Europol, ktorý podporil danú operáciu.

Vyšetrovanie, na ktorom sa okrem poľských úradov podieľali aj orgány z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska, Česka a Slovenska, odhalilo, že zločinci spáchali desiatky útokov na bankomaty v najmenej siedmich európskych krajinách. Ukradli pritom odhadom 230-tisíc eur v hotovosti. Zameriavali sa vždy na rovnakú značku a model bankomatov.

Pri blackbox útoku hackeri používajú elektronické zariadenia, ktorými sa pripoja k bankomatu a na diaľku ho nasilu prinútia vydať všetky peniaze. Spomenutí zločinci vyvŕtali alebo rozpustili časti automatov, aby sa dostali ku káblom a priamo pripojili laptop k stroju. Následne cez neho odosielali príkazy, ktoré prinútili bankomat vydať všetku hotovosť.

Viac k témam: blackbox útoky na bankomaty, krádež bankomatu
Zdroj: Webnoviny.sk – Hackeri ukradli z bankomatov 230-tisíc eur, spáchali blackbox útoky © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie