Hamšík opäť mení pôsobisko, v tureckom Trabzonspore zarobí za sezónu až 1,5 milióna eur

9.6.2021 (Webnoviny.sk) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík po majstrovstvách Európy už nebude hrať vo Švédsku za IFK Göteborg, stal sa totiž hráčom tureckého Trabzonsporu. Príchod slovenského stredopoliara potvrdil štvrtý klub najvyššej tureckej futbalovej súťaže prostredníctvom svojich informačných kanálov. Hamšík v Turecku podpísal kontrakt na dva roky, ktorý mu zabezpečí 1,5 milióna eur za sezónu.

Po Slovensku, Taliansku, Číne a Švédsku bude Turecko ďalšou krajinou, v ktorej bude Hamšík pôsobiť. Seniorskú kariéru začínal vo vlasti v Slovane Bratislave, odkiaľ počas sezóny 2004/2005 prestúpil do talianskej Brescie. Tam strávil necelé tri roky a v júni 2007 na viac ako jednu dekádu zamieril pod Vezuv, stal sa ikonou tímu SSC Neapol.

V zime 2019 zamieril do Číny a tam hral za Ta-lien I-fang. Keďže sa chcel dobre pripraviť na ME v júni 2021, v úvode marca prijal možnosť pôsobenia vo švédskom Göteborgu, za ktorý napokon odohral len šesť ligových zápasov. Pred blížiacim sa Eurom má problém s lýtkom, napriek tomu nechýba v nominácii a v stredu s tímom SR odletel do ruského Petrohradu, kde Slováci odohrajú na ME súboje proti Poliakom (14.6.) a Švédom (18.6.).

V minulosti už v Trabzonspore pôsobili viacerí Slováci vrátane jeho súčasných spoluhráčov v národnom tíme Juraja Kucku a Tomáša Hubočana.

Viac k témam: prestup, zmena
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamšík opäť mení pôsobisko, v tureckom Trabzonspore zarobí za sezónu až 1,5 milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.