Hasiči mali počas vianočných dní takmer 200 výjazdov, bolo ich však menej ako v obvyklé dni

Hasiči v priebehu troch uplynulých vianočných dní zaznamenali celkom 196 udalostí rôzneho charakteru, pri ktorých bola potrebná ich pomoc. Ako ďalej na sociálnej sieti informuje Hasičský a záchranný zbor, na Štedrý deň 24. decembra zasahovali pri 81 udalostiach, z toho najviac pri technických výjazdoch, konkrétne 65-krát.

Zo spomenutých technických zásahov išlo v 12 prípadoch o dopravné nehody. K požiarom boli hasiči počas Štedrého dňa vyslaní 13-krát, pri ekologických udalostiach zasahovali trikrát.

Prečítajte si článok o tom, koľko smsiek poslali ľudia počas Štedrého dňa

Na Prvý sviatok vianočný sa počet vykonaných výjazdov podľa hasičov výrazne znížil a to na 59. „Hasiči zasahovali 19-krát pri požiaroch, 39-krát pomáhali pri udalostiach technického charakteru, z toho 16-krát pri dopravných nehodách. Jeden raz zasahovali pri ekologickej udalosti,“ konštatuje HaZZ.

Na Druhý sviatok vianočný pomáhali hasiči celkom 56-krát, z toho 21-krát pri požiaroch a 34-krát pri technických výjazdoch, z čoho 19-krát išlo o dopravné nehody. V jednom prípade boli vyslaní k ekologickej udalosti. „Celkový počet výjazdov hasičov bol počas vianočných sviatkov nižší ako v obvyklé dni ich služby,“ dodal HaZZ.

Zdroj: Webnoviny.sk – Hasiči mali počas vianočných dní takmer 200 výjazdov, bolo ich však menej ako v obvyklé dni © SITA Všetky práva vyhradené.