Havaroval autobus plný ľudí aj detí, z Česka hlásia viac ako 20 zranených (foto)

4.12.2020 (Webnoviny.sk) – Pri českej obci Puklice na Jihlavsku v piatok popoludní havaroval autobus. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz s tým, že podľa priebežne aktualizovaných informácií od hasičov a polície je na mieste viac ako dvadsať zranených, najmä detí.

Vyhýbal sa protiidúcemu vozidlu

Podľa prvotných zistení polície sa vodič autobusu na úzkej vozovke vyhýbal protiidúcemu vozidlu, keď vošiel na krajnicu, ktorá sa s ním odtrhla. Nehoda sa stala medzi obcami Puklice a Příseka.

„Vozidlo sa čiastočne prevrátilo na pravý bok a v malej rýchlosti narazilo do stromu,“ uviedla policajná hovorkyňa Dana Čírtková. „Hlásenie o nehode sme na linke tiesňového volania prijali po druhej hodine popoludní. Pri nehode sa zranilo niekoľko ľudí,“ povedala okolo 15. hodiny podľa iDNES.cz hovorkyňa hasičov na Vysočine Petra Musilová.

Dve osoby sú ťažko zranené

Počet zranených najprv uviedli okolo desať, polícia neskôr tento počet rozšírila na 15 a neskôr Musilová informovala, že v starostlivosti zdravotníkov je 25 osôb.

VYSOČINA: Na místě nehody je větší počet zraněných dětí, které jsou v péči záchranářů. Policisté na místě zajišťují bezpečný příjezd a odjezd vozidel IZS a dokumentují nehodu.#policievys pic.twitter.com/2ilyyyTdlO— Policie ČR (@PolicieCZ) December 4, 2020

„Na mieste aktuálne zasahuje 11 posádok. Hlásený je väčší počet zranených osôb, z toho dve ťažko,“ uviedla Zdravotnícka záchranná služba Kraja Vysočina prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

S ošetrovaním zranených pomáhajú hasiči, ktorí zároveň na havarovanom autobuse vykonali protipožiarne opatrenia a miesto nehody technicky zabezpečili.

Byla vyhlášena mimořádná událost. Na místě aktuálně zasahuje 11 posádek ZZS KV. Hlášeny je větší počet zraněných osob, z toho 2 těžce.— ZZS Kraje Vysočina (@zzsvysocina) December 4, 2020

Viac k témam: česká polícia, dopravná nehoda, nehoda autobusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Havaroval autobus plný ľudí aj detí, z Česka hlásia viac ako 20 zranených (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.