Heger prosí ľudí o trpezlivosť, rokovania v koalícii pokračujú a scenárov je viacero

28.3.2021 (Webnoviny.sk) – Rokovania v koalícii prebiehajú. V nedeľňajšej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 to povedal minister financií Eduard Heger (OĽaNO). Doplnil, že z rokovaní nebude vynášať informácie.

Prezidentke chcú predložiť hotovú dohodu

Podotkol však, že prezidentke Zuzane Čaputovej chcú doniesť už hotovú dohodu. Diskusia v koalícii je momentálne podľa jeho slov o tom, komu v koalícii záleží na tom, aby táto vláda pokračovala. Rokovania majú pokračovať aj v nedeľu 28. marca. Scenárov je podľa neho viacero.

Heger poprosil ľudí o trpezlivosť. Verí, že stanovisko by mohli verejnosti priniesť v pondelok 29. marca. Podľa jeho slov robia všetko preto, aby ľuďom priniesli stabilnú vládu.

Fico a Pellegrini vytvárajú chaos

Expremiéri Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (Hlas-SD) podľa Hegera vytvárajú chaos, pretože im vyhovuje atmosféra predčasných volieb. Fico tvrdí, že táto vláda nerobí nič a zomierajú ľudia. Nič nerobením a konfliktami podľa neho vymrelo mesto s počtom obyvateľom ako Banská Štiavnica.

Nechce, aby vymrelo mesto ako napríklad Skalica, ktoré má približne 15-tisíc obyvateľov. „Vláda nie je funkčná, parlament nefunguje,” doplnil s tým, že paralyzované sú aj úrady. Počet podpisov pod vyhlásenie referenda za predčasné voľby sa podľa neho blíži k 400-tisíc.

Viac k témam: koaličná kríza, rokovania
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger prosí ľudí o trpezlivosť, rokovania v koalícii pokračujú a scenárov je viacero © SITA Všetky práva vyhradené.