Heger sa stretol so strategickou radou k plánu obnovy, jej úlohou je pripomienkovanie kľúčových dokumentov

0
Heger sa stretol so strategickou radou k plánu obnovy, jej úlohou je pripomienkovanie kľúčových dokumentov

13.8.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády SR Eduard Heger absolvoval prvé stretnutie k plánu obnovy so strategickou radou. Rada funguje na neformálnej báze.

Medzi jej hlavné úlohy patrí predkladanie strategických odporúčaní, tiež pripomienkovanie kľúčových dokumentov. Plánuje sa stretávať pravidelne, minimálne však raz do mesiaca. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády SR.

Členmi rady sú okrem iných generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy Lívia Vašáková, riaditeľ Útvaru hodnoty za peniaze Štefan Kišš, podpredsedníčka dozornej rady VÚB banky Elena Kohútiková, strategický poradca UNESCO Vladimír Šucha, bývalý podpredseda vlády a minister financií Ivan Mikloš či bývalý predseda permanentného krízového štábu Peter Škodný. Zoznam členov strategickej rady nie je konečný, jeho finálna podoba sa ešte môže rozširovať.

S niektorými opatreniami plánu obnovy sa už začalo. Uskutočnila sa napríklad reforma právneho rámca v oblasti energetickej efektívnosti. Tento rok má Slovensko splniť 14 míľnikov.

Viac k témam: Plán obnovy, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger sa stretol so strategickou radou k plánu obnovy, jej úlohou je pripomienkovanie kľúčových dokumentov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu