Domov MAGAZÍN Ukrajinský prezident Zelenský poďakoval Slovensku za podporu

Ukrajinský prezident Zelenský poďakoval Slovensku za podporu

Predseda vlády Eduard Heger sa v piatok v ukrajinskom Kyjeve stretol s prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ako uviedol na sociálnej sieti, ukrajinský líder sa poďakoval Slovensku za podporu.

Heger už skôr informoval aj o stretnutí s ukrajinským predsedom vlády Denysom Šmyhalom. Takisto navštívil mesto Buča pri Kyjeve, kde po stiahnutí sa ruských okupačných jednotiek boli nájdené telá zavraždených civilistov.

Predseda vlády Eduard Heger pricestoval na Ukrajinu s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a šéfom európskej diplomacie Josepom Borrellom.

Zároveň v piatok potvrdil, že Slovensko poskytlo Ukrajine systém protivzdušnej obrany S-300.

Tragická udalosť v meste Buča

Predseda vlády v piatok navštívil aj ukrajinské mesto Buča, ktoré ruská armáda okupovala približne mesiac a po jeho oslobodení v ňom našli telá civilistov. Informoval o tom na sociálnej sieti.

„Zdevastované mesto a desiatky mŕtvych civilistov, ktorí boli zavraždení krutým spôsobom. Videl som aj masové hroby a vôbec nebudem preháňať, ak poviem, že tento pohľad mnou hlboko otriasol,“ napísal premiér.

Zdroj: Webnoviny.sk – Heger sa v Kyjeve stretol so Zelenským, ukrajinský prezident poďakoval Slovensku za podporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version