Heger: Slovensko čelí útokom dezinfoscény, extrémisti chcú vrátiť krajinu do obdobia mečiarizmu

0
Heger: Slovensko čelí útokom dezinfoscény, extrémisti chcú vrátiť krajinu do obdobia mečiarizmu

15.2.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 15. februára 12:10

Slovensko je demokratická krajina, ktorá rešpektuje ľudské práva, a je zodpovedným partnerom a spojencom. Má tiež jasné ukotvenie v Európskej únii (EÚ) a Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Sila kolektívnej obrany

Čelí však útokom z dezinformačnej scény a tiež z radov extrémistov.

Viac o téme: Obranná dohoda USA a Slovenska

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) to vyhlásil počas utorňajšieho 20. ročníka Hodnotiacej konferencie o zahraničnej a európskej politike, ktorú organizuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

„K dezinformátorom sa pridali aj bývalé politické špičky, ktoré sa kedysi hlásili k jadru EÚ. Chcú nás vrátiť späť do obdobia mečiarizmu, keď sme boli pre západ čiernou dierou,“ povedal premiér.

Slovensko je terčom hybridnej vojny

Premiér vyzdvihol aj dôležitosť a nevyhnutnosť spojenectva. „Teraz je čas, keď je veľmi potrebné hovoriť o význame a o tom, čo znamená spojenectvo. Keď si to zoberieme len na príklade kolektívnej obrany, tak práve v týchto dňoch si uvedomujeme, akú silu a význam má kolektívna obrana pre bezpečnosť občanov, ktorí sú súčasťou krajín v kolektívnej obrane,“ pripomenul Heger.

Premiér zdôraznil, že spojenectvo nie je len o tom, že sa niečo berie, ale že sa aj dáva. Diskusia o zmluve o obrannej spolupráci s USA bola podľa Hegera lakmusovým papierikom, ktorý ukázal, ako na tom je dezinformačná scéna, ku ktorej sa pridali aj bývalé politické špičky Slovenska, ktoré sa stali lídrami dezinformačnej scény.

„Slovensko má za sebou viac ako 30-ročné obdobie slobody, obdobie budovania demokracie. Dnes vidíme, že to nie je ľahká cesta. Demokracia, sloboda a mier nie je samozrejmosť. Stojí a padá na ľuďoch, ktorí v ňu veria, ktorí o nej nemlčia a jasne ju deklarujú,“ zdôraznil.

Heger skonštatoval, že Slovensko je terčom hybridnej vojny a vlády SR túto vec podcenili. „Je to pre nás výzva, ktorej sa bude naša vláda veľmi podrobne venovať,“ uzavrel premiér.

Viac k témam: Dezinformácie, Extrémisti, Ľudské práva, obranná dohoda USA a Slovenska, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Slovensko čelí útokom dezinfoscény, extrémisti chcú vrátiť krajinu do obdobia mečiarizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie