Hlavné pojednávanie v kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov bude pokračovať, súd vypočuje opäť Andruskóa

0
Hlavné pojednávanie v kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov bude pokračovať, súd vypočuje opäť Andruskóa

5.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku bude v pondelok 6. júna pokračovať hlavné pojednávanie v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Daniela Lipšica a Petra Šufliarskeho.

Súd by mal konkrétne pokračovať vo výsluchu Zoltána Andruskóa, ktorý v rámci dohody o vine a treste dostal za podiel na smrti novinára trest 15 rokov väzenia. Andruskó, ktorý už vo veci vypovedal na dvoch pojednávaniach v máji tohto roku, zároveň figuruje aj v prípade prípravy vrážd.

O tých by mal vypovedať aj odsúdený člen sereďského drogového gangu Ilija Weiss. Pojednávanie je zároveň vytýčené aj na utorok 7. júna.

Súd konal predčasne

Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej.

Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Kočnera a Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.

Obžalobe čelia aj ďalší

Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho.

V tejto veci čelia obžalobe okrem Kočnera a Zsuzsovej aj Tomáš Szabó, Dušan Kr. a bosniansky občan Darko D.

Viac k témam: Súdy, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavné pojednávanie v kauze Kuciak a prípravy vrážd prokurátorov bude pokračovať, súd vypočuje opäť Andruskóa © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu