Domov Správy Slovensko Hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej pokračuje

Hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej pokračuje

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – V utorok 29. septembra má pred senátom Okresného súdu Bratislava II pokračovať hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Silvie Klaus Volzovej.

Obžalobe v tomto prípade čelia bývalý riaditeľ TV Markíza a exminister hospodárstva Pavol R. a odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ zvaný Kýbeľ.

Pojednávania v tomto prípade sa uskutočňujú za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a výkon trestov odňatia slobody.

Výsluch svedkov

Okresný súd Bratislava II prípad prejednáva od mája 2019, zatiaľ sa však vo veci uskutočnili len štyri pojednávania. Náplňou doterajších pojednávaní bol výsluch obžalovaných a svedkov.

Podľa obžaloby Pavol R. v roku 1997 navštívil Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili.

Vysielacia licencia

Pavol R. obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji minulého roku pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať na neho jej podiel a následne by ju zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Pavla R. prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Finančný prospech

Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech. „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval. Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ, zvaný Kýbel.

Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby. Černák s Kaštanom účasť na skutku pripustili a Černák sa Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.

Pavol R. bol spolu s podnikateľom Marianom K. vo februári tohto roku neprávoplatne odsúdený v kauze televíznych zmeniek Špecializovaným trestným súdom na 19 rokov väzenia.

Viac k témam: okresný súd bratislava II, plánovanie vraždy
Zdroj: Webnoviny.sk – Hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy Silvie Volzovej pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version