Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Hnutie OĽaNO oslavuje desať rokov, Heger vyzdvihol priamočiary a odvážny boj proti korupcii

Zdieľať

17.11.2021 (Webnoviny.sk) – Pre hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a jeho lídra Igora Matoviča je charakteristický priamočiary a odvážny boj proti korupcii. Uviedol to predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) na sneme pri príležitosti desiateho výročia vzniku hnutia a poďakoval sa v tejto súvislosti všetkým občanom, ktorí hnutiu OĽaNO za tých desať rokov vyjadrili svoju podporu.

Politika sa otvorila komukoľvek

Cítime tú zodpovednosť voči vám. Preferencie počas volebného obdobia nám nezvyknú priať, ale som vďačný za to, že občania sa v každých voľbách k nášmu hnutiu priznali,” povedal Heger. Založením hnutia OĽaNO sa podľa neho politika otvorila komukoľvek, kto chcel do nej vstúpiť, najmä obyčajným ľuďom.

Premiér tým narážal na spôsob tvorby kandidačnej listiny hnutia, pre ktoré je typické, že jeho najvýznamnejší predstavitelia obsadzujú posledné miesta kandidátky.

Stabilný poslanecký klub

Predseda vlády sa vo svojom prejave vyjadril aj k pôsobeniu poslaneckého klubu OĽaNO a vlády. Poslanecký klub označil za stabilný, ktorý drží slovo, tlmí emócie a podporuje všetky reformy vlády. „Som rád, že vďaka tomu môžeme dať Slovensko do formy, opraviť ho a zveľaďovať, keďže sme ho zdedili v zúboženom stave,” priblížil.

Členov vlády charakterizoval ako zodpovedných, pokorných a odvážnych. Heger sa dotkol aj doterajších úspechov vlády a vyzdvihol pôsobenie v jednotlivých rezortoch, ktoré patria hnutiu OĽaNO. Na záver svojho vystúpenia vyzval ľudí, aby stavali na skúsenostiach, spájali sily a nikdy sa nevzdávali.

Zdroj: Webnoviny.sk – Hnutie OĽaNO oslavuje desať rokov, Heger vyzdvihol priamočiary a odvážny boj proti korupcii © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár