Holandsko zavádza čiastočný lockdown, obmedzenie má trvať niekoľko týždňov

13.11.2021 (Webnoviny.sk) – Holandsko vzhľadom na prudký nárast infekcií koronavírusom zavádza na tri týždne čiastočný lockdown. Oznámil to v piatok premiér Mark Rutte. Bary, reštaurácie a supermarkety budú musieť s účinnosťou od soboty zatvárať o 20:00.

Diváci nebudú mať prístup na športové zápasy a vláda ľudí vyzýva, aby v čo najvyššej miere pracovali z domu. Obchody, ktoré nepredávajú základné životné potreby, budú musieť byť zatvorené už od 18:00.

Viac o téme: Koronavírus

Rozhodnutie prišlo deň po tom, čo Holandsko zaznamenalo najvyšší denný počet nových prípadov ochorenia COVID-19 od vypuknutia pandémie. Holandský inštitút verejného zdravia vo štvrtok informoval, že v krajine za posledných 24 hodín na koronavírus pozitívne otestovali 16 364 osôb.

Počet nákaz v 17,5-miliónovom Holandsku stúpa napriek tomu, že viac ako 84 percent dospelej populácie krajiny je úplne zaočkovaných. V krajine si doteraz pandémia vyžiadala viac ako 18 600 životov.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Koronavírus, Lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Holandsko zavádza čiastočný lockdown, obmedzenie má trvať niekoľko týždňov © SITA Všetky práva vyhradené.