Hranice Slovenska nelegálne prekročilo 12 cudzincov, úradné vyhostenie neobišlo žiadneho z nich

0
Hranice Slovenska nelegálne prekročilo 12 cudzincov, úradné vyhostenie neobišlo žiadneho z nich

12.8.2020 (Webnoviny.sk) – Štyroch mladých cudzincov z Afganistanu, ktorí nemali žiadne doklady, objavili policajti pri kontrole vozidla s nemeckými značkami neďaleko hraničného priechodu Rusovce-Rajka. Ako informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Bárdyová, cudzinci vo veku 17 až 30 rokov sa plánovali nelegálne dostať až do Nemecka. Svoju cestu začali v Srbsku a pokračovali cez Maďarsko.

Vodič mal sľúbenú šesťtisícovú odmenu za ich prevoz do cieľovej destinácie. Prípad si prevzali policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície. Ako uviedla Bárdyová, ak sa potvrdí spáchanie trestného činu prevádzačstva, páchateľovi hrozí po dokázaní viny trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Vyhostili aj Bielorusa s Gruzíncom

Vyšetrovateľ naďalej vykonáva potrebné procesné úkony. Kým padne rozhodnutie, čo bude ďalej s cudzincami, zotrvajú na útvare policajného zaistenia pre cudzincov.

Rušno mali aj na hraniciach s Ukrajinou. Policajti Oddelenia hraničnej kontroly tu zadržali jedného Bielorusa a Gruzínca. Keďže hranicu prekročili nelegálne a nemali žiadne povolenie na pobyt, boli administratívne vyhostení a dostali trojročný zákaz vstupu do členských štátov EÚ.

Kamery zachytili aj dieťa bez sprievodu

Medzi obcami Baškovce a Horňa v okrese Sobrance zase zadržali päť osôb z Afganistanu a štyroch z Bangladéša bez cestovných dokladov. Ako informovala polícia, pri lustrácii v informačných systémoch vyšlo najavo, že jeden z Bangladéšanov bol pred rokom z územia SR administratívne vyhostený so zákazom vstupu na dobu troch rokov.

Poverený príslušník podal podnet na jeho vzatie do väzby. Ostatní členovia skupiny boli administratívne vyhostení a dostali trojročný zákaz vstupu. Zatiaľ ich eskortovali do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov (ÚPZC) v Sečovciach.

V ten istý deň kamery zaznamenali pohyb ďalšieho Bangladéšana. Išlo o maloletú osobu bez sprievodu. Chlapca si prebrali pracovníci úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Maloletého po absolvovaní testovania na COVID-19 umiestnili v centre pre deti a mládež. Všetci cudzinci sa podrobili trestu na COVID-19 s negatívnymi výsledkami.

Viac k témam: cudzinci, cudzinecká polícia, nelegálna migrácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Hranice Slovenska nelegálne prekročilo 12 cudzincov, úradné vyhostenie neobišlo žiadneho z nich © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu