Hromadné podujatia budú od pondelka bez obmedzení

0
Hromadné podujatia budú od pondelka bez obmedzení

Od pondelka už budú hromadné podujatia bez obmedzení. Rozhodla o tom v stredu vláda. Rušia sa aj obmedzenia prevádzkových hodín. Eliminuje sa tak väčšina protiepidemických opatrení a vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva SR.

Povinnosť nosenia respirátorov však ostáva zachovaná. Rušenie opatrení na hromadných podujatiach sa malo uskutočniť až koncom marca.

„Aktuálna epidemická situácia je charakterizovaná poklesom v počtoch prípadov naprieč vekovými skupinami, ako aj stabilizáciou situácie v zdravotníckych zariadeniach. Pristupujeme preto k úprave harmonogramu uvoľňovania opatrení. Epidemickú situáciu ďalej pozorne monitorujeme a operatívne pristúpime k prípadnej potrebe úpravy opatrení pri zhoršení či zlepšení epidemickej situácie,“ konštatovalo ministerstvo zdravotníctva.

Prečítajte si: Čo nám korona dala a čo nám vzala?

Športovanie v predkoronovom režime

Organizovaní športovci budú môcť od 14. marca opäť športovať v predkoronovom režime. Vláda SR totiž v stredu odsúhlasila uvoľnenie opatrení v súvislosti s pandémiou.

aplikacia na koronavirus
pixabay.com

Odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR priblížil, že uvoľnením sa rušia posledné obmedzenia, ktorými boli maximálny počet 100 športovcov na hromadnom podujatí (napríklad tréning, beh, zápas) a maximálne jedna osoba na 15 m2 vo fitnescentre. Športovci nebudú musieť riešiť ani komplikovanú logistiku, nakoľko obmedzenia končia aj v doprave a ubytovaní.

Šport sa dostáva opäť do starých koľají

„Som rád, že sa organizovaný šport dostáva opäť do starých koľaj,“ podotkol štátny tajomník pre šport Ivan Husár a zhodnotil, že išlo o veľmi náročné obdobie pre kluby, športovcov i rodičov. Verí, že z najhoršieho sú vonku. Husár zároveň všetkých vyzval, aby aj naďalej dbali na zvýšenú opatrnosť a hygienu.

Ministerstvo pripomenulo, že zo všetkých opatrení zostala naďalej len povinnosť nosiť respirátory na hromadných podujatiach a v interiéroch.

Zdroj: Webnoviny.sk – Hromadné podujatia budú od pondelka bez obmedzení, pre organizovaných športovcov začne platiť predkoronový režim © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie