Huawei podpísal dohodu s ruským mobilným operátorom, budú rozvíjať 5G technológie

BRATISLAVA 6. júna (WebNoviny.sk) – Čínsky výrobca telekomunikačných zariadení Huawei podpísal s ruským mobilným operátorom MTS dohodu o rozvoji 5G technológie v Rusku. Obe firmy budú v krajine v najbližšom roku rozvíjať siete 5G.

Zmluvu schválili na začiatku trojdňovej návštevy čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Rusku. Informuje o tom portál bbc.com. Na základe dohody “budú rozvíjať technológie 5G a zrealizuje sa pilotný projekt sietí piatej generácie v rokoch 2019 a 2020,” cituje portál vyhlásenie firmy MTS s odvolaním sa na správu agentúry AFP.

Zmluva spoločností Huawei a MTS prichádza v čase, keď západné krajiny pod vedením USA blokujú čínsku firmu pre obavy, že predstavuje riziko pre národnú bezpečnosť. USA nabádajú spojencov, aby zabránili vstupu spoločnosti Huawei do ich sietí 5G a tvrdia, že čínska vláda by mohla produkty firmy využiť na špionáž.

Viac k témam: 5G sieť, Huawei
Zdroj: Webnoviny.sk – Huawei podpísal dohodu s ruským mobilným operátorom, budú rozvíjať 5G technológie © SITA Všetky práva vyhradené.