Humanitárne organizácie v Sýrii sú terčom útokov, vyzývajú na ukončenie bojov

BEJRÚT 20. mája (WebNoviny.sk) – Podmienky v severozápadnej časti Sýrie dosiahli “krízový bod“, varujú desiatky medzinárodných humanitárnych organizácií a vyzývajú na okamžité ukončenie bojov. Vo svojej výzve uviedli, že pre násilie muselo za uplynulé dva týždne opustiť svoje domovy 180-tisíc ľudí.

Boje medzi povstalcami a vládnymi jednotkami vypukli 30. apríla. Skončilo sa tak prímerie uzatvorené minulý rok v septembri. Minimálne 16 humanitárnych organizácií muselo pre násilie pozastaviť svoju činnosť v regióne, kde žijú tri milióny ľudí.

Za posledné štyri týždne uskutočnili sýrske vládne jednotky a ich ruskí spojenci deväť útokov na nemocnice a zdravotnícke zariadenia, uviedla americká nezisková organizácia Physicians for Human Rights (Lekári za ľudské práva, pozn. SITA). Terčom ich útokov boli podľa neziskových organizácií aj najmenej štyri zreteľne označené humanitárne stanovištia.

Viac k témam: humanitárna organizácia, útoky
Zdroj: Webnoviny.sk – Humanitárne organizácie v Sýrii sú terčom útokov, vyzývajú na ukončenie bojov © SITA Všetky práva vyhradené.