Humenská nadácia rozdelila tisíce eur na skrášlenie mesta, výzva prekonala očakávania

0
Humenská nadácia rozdelila tisíce eur na skrášlenie mesta, výzva prekonala očakávania

18.7.2021 (Webnoviny.sk) – Komunitná nadácia mesta Humenné rozdelila 12 150 eur medzi 32 žiadateľov v regrantingovom programe Skrášľujem svoje mesto. Hlavným cieľom tohto programu je skrášliť okolie bytového domu, školy či predzáhradky a zároveň aj vlastná iniciatíva vo forme svojpomocnej práce.

Historicky najviac žiadostí

Ako informovala Veronika Lattová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, o grantový príspevok mohli požiadať fyzické osoby alebo organizácie ako občianske združenia, spoločenstvá vlastníkov bytov, materské a základné školy, cirkvi alebo iné inštitúcie, ktoré pôsobia na území mesta.

Na mestský úrad bolo doručených historicky najviac žiadostí v počte 34, dvaja žiadatelia napokon odstúpili. „Tohtoročná výzva prekonala očakávania. Program sa stal populárny, čo je veľmi potešujúce. Z roka na rok je zvyšujúca sa tendencia podaných žiadostí. Humenčanom záleží na našom meste a jeho rozvoji aj v oblasti skrášlenia,“ skonštatoval predseda Správnej rady nadácie Miroslav Turčan.

Úprava zelene či osadenie lavičiek

Ako dodal, vyčlenenú sumu napokon členovia rozdeľovali podľa náročnosti projektov. Svoje okolie napokon skrášli 14 jednotlivcov a 18 právnických osôb, z toho 11 spoločenstiev vlastníkov bytov, tri základné školy, dve občianske združenia a po jednej materskej aj základnej umeleckej škole.

Najčastejšie boli projekty zamerané na úpravu zelene, výsadbu kvetín a rastlín, vytvorenie oddychovej zóny, osadenie lavičiek, stojanov na bicykle, vymaľovanie preliezačiek, ale aj na opravu pieskoviska,“ skonštatovala Lattová.

Viac k témam: grant, komunitné projekty
Zdroj: Webnoviny.sk – Humenská nadácia rozdelila tisíce eur na skrášlenie mesta, výzva prekonala očakávania © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu