Hviezda NBA Giannis Antetokounmpo si v drese Grécka zahrá na šampionáte v Číne

28.6.2019 (Webnoviny.sk) – Grécky basketbalista Giannis Antetokounmpo nebude chýbať na blížiacom sa svetovom šampionáte mužov v Číne (31. augusta – 15. septembra).

Pre rodáka z Atén to napriek mladému veku nebude premiéra na podujatí tohto rangu. V roku 2014 nastúpil ako 19-ročný v šiestich zápasoch Grécka na MS 2014, hral takmer šestnásť minút na zápas a priemerne dosiahol 6,3 bodu.

Hráči z južnej Európy vtedy vyhrali skupinu bez jedinej prehry, ale v osemfinále ich zastavili neskorší finalisti Srbi.

Vynikajúca sezóna v NBA

Giannis Antetokounmpo má za sebou vynikajúcu sezónu v zámorskej NBA. Počas slávnostného odovzdávania individuálnych cien bol dokonca vyhlásený za najužitočnejšieho hráča.

V drese Milwaukee Bucks vyhral základnú časť, no pre zverencov Mika Budenholzera sa sezóna skončila v konferenčnom finále. V sérii s Torontom síce viedli 2:0 na zápasy, ale následne prehrali štyri stretnutia po sebe.

Antetokounmpo si počas celého ročníka udržal priemer 26,6 bodu na zápas až štyrikrát sa stal najlepším hráčom mesiaca Východnej konferencie. Jeho dominanciu v tomto smere narušil iba v januári Joel Embiid.

Gréci favoritmi skupiny

Basketbalistov Grécka čakajú na majstrovstvách sveta v základnej F-skupine hráči Nového Zélandu, Brazílie a Čiernej Hory. Strieborní medailisti z MS 2006 sú favoritom skupiny a očakáva sa ich postup do ďalšej fázy turnaja.

Antetokounmpo sa vyjadril, že ešte nehovoril s trénerom národného mužstva, ale môže hrať na každej pozícii. Dvadsaťštyriročný basketbalista okrem iného v Aténach predstavil svoju športovú obuv, ktorá bude v predaji od augusta, a tiež sa zúčastní basketbalového turnaja 3×3 v blízkosti svojho rodiska.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v basketbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Hviezda NBA Giannis Antetokounmpo si v drese Grécka zahrá na šampionáte v Číne © SITA Všetky práva vyhradené.