Hygienická opatrenia aj odstupy. Koronavírus zmení voľby v Holandsku

2.9.2020 (Webnoviny.sk) – Počas nadchádzajúcich lokálnych aj parlamentných volieb v Holandsku budú platiť opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu. V utorok to oznámila tamojšia vláda s tým, že majú zaistiť bezpečnosť voličov aj pracovníkov vo volebných miestnostiach. Platiť budú hygienické opatrenia aj sociálny odstup.

Nové opatrenia zavedú už 21. októbra počas volieb na karibskom ostrove Svätý Eustác, ktorý je jedným zo zvláštnych správnych obvodov Holandska, 18. novembra počas komunálnych volieb v pevninskom Holandsku a 17. marca počas celonárodných parlamentných volieb.

Viac o téme: Koronavírus

Volebné kabínky budú počas volieb usporiadané tak, aby si voliči udržiavali odstup 1,5 metra. Volebné miestnosti dostanú dodatočné vybavenie, okrem iného štíty na ochranu tváre pre zamestnancov, dezinfekciu na vyčistenie kabínok a ceruzky na označovanie volebných lístkov.

Vláda v tejto súvislosti pripravuje legislatívu, aby zjednodušila zavedenie týchto opatrení, a vyhradila 30 miliónov eur na pomoc obciam so zvýšenými nákladmi. Zavedenie nových opatrení znamená, že nie všetky tradičné volebné miesta budú pre nadchádzajúce voľby vhodné.

Viac k témam: Koronavírus, Parlamentné voľby v Holandsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienická opatrenia aj odstupy. Koronavírus zmení voľby v Holandsku © SITA Všetky práva vyhradené.