Ibrahimovič vyzýva ľudí na zodpovednosť. Ja som vírus zdolal, ale ty nie si Zlatan

29.12.2020 (Webnoviny.sk) – Švédsky futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič je známy množstvom strelených gólov, ale aj kontroverznými veľkohubými vyhláseniami. Teraz trochu zmenil štýl.

Tridsaťdeväťročný kanonier v službách AC Miláno v minulých dňoch prešiel nákazou koronavírusom a aj preto sa rozhodol verejne apelovať na ľudí, aby nezľahčovali situáciu s ochorením COVID-19. V reklamnom videu, ktoré zverejnil na svojom instagramovom účte, si nasadil rúško a takto sa prihovoril ľuďom.

“Vírus ma vyzval a ja som zvíťazil. Ale ty nie si Zlatan, neprovokuj vírus. Používaj hlavu a dodržiavaj pravidlá – odstup a rúška a to bez výnimky. Na konci zvíťazíme,” uviedol Ibrahimovič. Za miesto “inštruktážneho videa” si zvolil výškovú budovu v metropole Lombardska Miláne, kde aktuálne pôsobí.

Viac o téme: Koronavírus

Ibrahimovič sa koronavírusom nakazil koncom septembra a už vtedy to komentoval po svojom. Na twitteri napísal: “COVID si trúfol ma vyzvať. Zlý nápad.” Po dvojtýždňovej karanténe sa charizmatický Švéd vrátil na trávniky tak, že dvoma gólmi rozhodol o víťazstve AC nad Interom (2:1) v milánskom derby.

Odvtedy strelil dva góly aj v ďalšom zápase Serie A proti AS Rím (3:3). Zatiaľ naposledy v Európskej lige vyšiel gólovo naprázdno, hoci zahrával pokutový kop. Jeho tím však zdolal Spartu Praha presvedčivo 3:0.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Ibrahimovič vyzýva ľudí na zodpovednosť. Ja som vírus zdolal, ale ty nie si Zlatan © SITA Všetky práva vyhradené.