Ide o pomstu? Obvinení vyšetrovatelia NAKA chcú docieliť disciplinárne stíhanie sudcu Šamka

13.2.2022 (Webnoviny.sk) – Obvinení vyšetrovatelia Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorí sú stíhaní pre zneužitie právomoci verejného činiteľa, chcú docieliť disciplinárne stíhanie Petra Šamka, sudcu Krajského súdu v Bratislave.

Článok o ohýbaní práva

Ako informuje spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, dôvod má byť ten, že sudca zverejnil na webovom portáli pravnelisty.sk článok s názvom K účelovej kriminalizácii sudcu prostredníctvom trestného činu ohýbania práva.

Článok mal Šamko publikovať 22. januára. Sudca pre Tv Joj uviedol: „Áno, je to pravda. Dozvedel som sa to od novinárov a už ten podnet mám”.

Trestné oznámenie pre vzatie do väzby

Podľa obvinených vyšetrovateľov uvádza Šamko v článku detailné informácie o prebiehajúcom trestnom konaní vedenom na NAKA.

Šamko podľa nich získal informácie pre svoj článok priamo zo žiadostí vyšetrovateľa NAKA, ktorý preveruje obsah ich trestného oznámenia, a ktorý žiadal krajský sud o zbavenie mlčanlivosti sudcu Juraja Kapinaja, ktorý vzal policajtov do väzby na základe obvinenia vyšetrovateľov Úradu inšpekčnej služby.

Práve na Kapinaja obvinení policajti podali spomínané trestné oznámenie v súvislosti s ich vzatím do väzby.

Viac k témam: Disciplinárne konanie, obvinenia, Trestné oznámenie, Vyšetrovatelia, Zneužitie právomoci verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Ide o pomstu? Obvinení vyšetrovatelia NAKA chcú docieliť disciplinárne stíhanie sudcu Šamka © SITA Všetky práva vyhradené.