Iniciatíva Bude to dobre chce podať pomocnú ruku neúplným rodinám a dôchodcom v núdzi

0
Iniciatíva Bude to dobre chce podať pomocnú ruku neúplným rodinám a dôchodcom v núdzi

Podať pomocnú ruku neúplným rodinám a dôchodcom, ktorí sa v súčasnej situácii ocitli v núdzi, má za cieľ iniciatíva Bude to dobre. V súvislosti s aktuálnou pandémiou koronavírusu ju vyhlásila nezisková organizácia Pierott z Prešova. Dôchodcom, osamelým starším ľuďom aj rodinám s deťmi chce iniciatíva zabezpečiť základné potraviny a hygienické pomôcky.

Ako agentúru SITA informoval zakladateľ neziskovej organizácie Pierott Marián Beliš, projekt je realizovaný prostredníctvom stránky Bude to dobre tu. Na uvedenej stránke je možné podporiť iniciatívu finančnou čiastkou v ľubovoľnej výške, zároveň sa na nej môžu vyplnením formulára prihlásiť aj ľudia potrebujúci pomoc.

Nákup a distribúcia potravín

Za vyzbierané peniaze nezisková organizácia nakúpi potraviny a pomôcky, ktoré následne aj rozvezie všetkým, ktorí sú v núdzi a potrebujú pomocnú ruku. Dôchodcom, osamelým starším ľuďom aj rodinám s deťmi iniciatíva zabezpečí základné potraviny a hygienické pomôcky.

Nevieme pomôcť všetkým. Naša pomoc je závislá od vyzbieraných prostriedkov. O tom, komu a ako sa pomôže, rozhodne tím ľudí z neziskovej organizácie Pierott. Každú žiadosť preverujeme a individuálne posudzujeme, aby sme si boli istí, že pomoc skončila naozaj tam, kde je najviac potrebná,“ uvádza sa na stránke výzvy.

Prečítajte si aj článok o tom, ako ženy vnímajú nútený homeoffice

Existenčná kríza

Ako uviedol Beliš, podľa štatistík žije na Slovensku zhruba 860-tisíc ľudí v nedostačujúcich ekonomických podmienkach. Do tohto počtu spadajú nielen dôchodcovia, ale aj neúplné rodiny s jedným rodičom, samoživiteľom, na ktorých sa novovzniknutá iniciatíva chce zamerať.

V aktuálnej situácii chceme pomôcť nielen deťom s jedným rodičom, ale aj ľuďom, ktorí sú v povinnej karanténe a rodinám, ktoré prišli pre pandémiu a bezpečnostné opatrenia o stály príjem a ocitli sa tak v existenčnej kríze. Rodinám s deťmi prostredníctvom iniciatívy zabezpečíme aj pomôcky na edukáciu a rozveselenie detí, aby zvládla celá rodina toto ťažké obdobie,” dodal Beliš s tým, že o každej podanej pomoci bude organizácia informovať na svojich sociálnych sieťach.

Slovenská nezisková organizácia Pierott vznikla v roku 2013. Zameriava sa na pomoc deťom a rodinám. Počas šiestich rokov pôsobenia vďaka viac ako tisíc podporovateľom pomohla 300 deťom a rodinám zo 16-tich okresov Slovenska.

Zdroj: Webnoviny.sk – Iniciatíva Bude to dobre chce podať pomocnú ruku neúplným rodinám a dôchodcom v núdzi © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu