Iniciatíva Zastavme hazard počas parlamentných volieb vyzbierala viac ako stotisíc podpisov

1.3.2020 (Webnoviny.sk) – Iniciatíva Zastavme hazard počas parlamentných volieb vyzbierala viac ako 104 600 podpisov. Podpisy pod petíciu za úplný zákaz herní a kasín zbierala druhýkrát. Prvýkrát tak urobila pred štyrmi rokmi v deň volieb, keď sa im podarilo vyzbierať 90 000 podpisov. Agentúru SITA o tom informovala iniciatíva.

Na začiatku musí byť petícia

Iniciatíva Zastavme hazard počas parlamentných volieb zbierala podpisy v Bratislave. Rovnako robila pred volebnými miestnosťami aj hazardná lobby, ktorá získavala podpisy pod petíciu proti zákazu.

Zákon o hazardných hrách požaduje, aby bol proces zákazu herní a kasín iniciovaný petíciou, ktorú podpíše aspoň 15 percent oprávnených voličov s trvalým pobytom v Bratislave, teda potrebných je približne 57 000 podpisov.

„Hazardná lobby zbierala trucpetície už vo viacerých mestách. Nikdy ich však neodovzdala. Vyzývame hazardnú lobby, aby mestu predložili petíciu s počtom podpisov, ktoré vyzbierali počas volieb. Rovnako ako my predložíme mestu náš počet podpisov,” uviedol Pavol Graňák z iniciatívy.

Bratislava takú zábavu nepotrebuje

Podľa Michala Svetka z iniciatívy Bratislava ani ľudia v nej žijúci takýto typ zábavy nepotrebuje. „Úplný zákaz herní a kasín je v súčasnosti pre naše mesto najlepšie riešenie. My sme tým urobili prvý krok k schváleniu zákazu herní a kasín v Bratislave. Teraz nás čakajú cele týždne mravenčej práce pri kontrole hárkov a overovaní správnosti podpisov. Ďalšie kroky potom už budú na primátorovi a mestských poslancoch,” dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Parlamentné voľby 2020 na Slovensku (fotografie)

Veronika Hliničanová z iniciatívy prízvukovala, že občanom museli približovať, prečo po štyroch rokoch zase musia podpisovať petíciu. „Museli sme vysvetľovať, že sme čelili krádeži hárkov a škandalóznemu súdnemu rozhodnutiu, ktoré vôľu ľudí zmaril,” povedala.

Ako dodal Jozef Melicher z iniciatívy, jedna zo základných vecí, ktorú požadujú, je zrušenie povinnosti petície pre zákaz a účinnú reguláciu hazardných hier v mestách a obciach na Slovensku.

Parlamentné voľby 2020 na Slovensku

Všetky správy
Online (minúta po minúte) z priebehu volieb
Kandidátky a kandidáti
Kompletné výsledky
Zvolení poslanci
Preferenčné hlasy

Viac k témam: hazardné hry, Iniciatíva Zastavme hazard, petícia, zákaz hazardu
Zdroj: Webnoviny.sk – Iniciatíva Zastavme hazard počas parlamentných volieb vyzbierala viac ako stotisíc podpisov © SITA Všetky práva vyhradené.