Home Správy Slovensko Inšpekcia obvinila člena komanda, ktoré sledovalo novinára Kuciaka

Inšpekcia obvinila člena komanda, ktoré sledovalo novinára Kuciaka

17.9.2020 (Webnoviny.sk) – Inšpekcia obvinila člena komanda, ktoré sledovalo novinára Jána Kuciaka. Ako zamestnanec daňových kriminalistov sledoval Kuciaka až k jeho domu vo Veľkej Mači. V prípade úkladnej vraždy bol Štefan Mlynarčík len svedkom, aktuálne je však sám obvinený, ale v inom prípade.

Ako ďalej informuje spravodajský portál Aktuality.sk, Mlynarčík bol do marca tohto roka policajným vyšetrovateľom. V zbore skončil takmer rok po tom, čo vyšlo najavo, že bol členom komanda, ktoré na pokyn Mariana Kočnera sledovalo novinárov a politikov pred vraždou Kuciaka.

Porušil dôvernosť ústavného prejavu

Aktuálne obvinenie Mlynarčíka však nesúvisí s prácou komanda, ale s jeho počínaním v radoch polície. A to má podľa zistení policajnej inšpekcie ďaleko od etiky aj zákonnosti.

Vyšetrovateľ úradu inšpekčnej služby ho obvinil z prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a prečinu porušovania tajomstva prepravovaných správ. Obvinenie 41-ročného expolicajta pre spravodajský portál potvrdila Petra Friese z komunikačného odboru rezortu vnútra.

Nahral si výsluch svojho kolegu

„Obvinený mal ako vyšetrovateľ jedného z okresných riaditeľstiev Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave neoprávneným spôsobom získať informácie o priebehu vyšetrovania svojho kolegu. Tieto následne poskytol osobe, ktorá ich chcela využiť vo svoj prospech na účely trestného konania, ktoré sa jej týkalo,“ vysvetlila pre webový portál.

Skutku sa mal podľa informácií portálu dopustiť na pracovisku. „Nahral si svojho kolegu vyšetrovateľa priamo v kancelárii počas výsluchu svedka. Nahrávku následne poskytol obvinenému, ktorého poznal. Mlynarčíkovi hrozí v prípade dokázania viny až päť rokov väzenia,“ dodáva spravodajský portál.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Inšpekcia obvinila člena komanda, ktoré sledovalo novinára Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version