NAČÍTAVAM

Type to search

Ekonomika Informatika MAGAZÍN SOCIÁLNE SIETE TECHNOLÓGIE

Instagram vytvoril umelú inteligenciu, ktorá odhalí urážlivé popisy k fotkám a videám

Sita
Share

Služba Instagram bude varovať svojich používateľov pred zverejnením popisu k fotografiám alebo videám s “urážlivým” obsahom.

Spoločnosť, ktorú vlastní Facebook, uviedla, že vytvorila umelú inteligenciu s cieľom dať používateľom “šancu prehodnotiť svoje slová“. V pondelok vyhlásili, že novinku zavádzajú v niektorých krajinách.

Nástroj je navrhnutý tak, aby pomohol bojovať proti online násiliu, ktoré sa zaradilo medzi hlavné problémy Instagramu, YouTube či Facebooku. V júli 2017 označili Instagram za najhoršiu platformu v súvislosti s kyberšikanou.

Ak bude chcieť používateľ zverejniť nevhodný obsah, Instagram ho upozorní, že podobné príspevky už v minulosti zaznamenali ako “podozrivé“. Používateľ potom bude môcť príspevok upraviť ešte pred jeho zverejnením.

Pozrite si aj rozhovor so psychologičkou o tom, že dieťa nás kopíruje

Firma tento rok už zaviedla nástroj, ktorý upozorní ľudí na to, že ich komentár k príspevku iného používateľa môže byť “nevhodný“. “Výsledky sú sľubné a zistili sme, že takýto postup môže ľudí povzbudiť, aby prehodnotili svoje slová, ak budú mať takú možnosť,” uviedli zástupcovia spoločnosti.

Zdroj: Webnoviny.sk – Instagram vytvoril umelú inteligenciu, ktorá odhalí urážlivé popisy k fotkám a videám © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

You Might also Like

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X