Izrael v noci útočil na sklady zbraní Hizballáhu, rakety dopadli neďaleko Damasku

0
Izrael v noci útočil na sklady zbraní Hizballáhu, rakety dopadli neďaleko Damasku

31.1.2022 (Webnoviny.sk) – Sýrska protivzdušná obrana čelila neďaleko hlavného mesta Damask izraelským raketám, pričom niektoré z nich zostrelila. Informovala o tom v pondelok sýrska štátna tlačová agentúra SANA s odvolaním sa na zdroj z prostredia armády.

Žiadne ďalšie podrobnosti neboli známe a Izrael nekomentoval správy o útoku, ktorý nastal približne o tretej hodine nadránom. Práve počas nočných hodín Izrael často podniká nálety na sýrske územia.

Podľa opozičnej skupiny boli útoky zamerané na sklady zbraní libanonskej militantnej skupiny Hizballáh vo východnej časti pohoria Kalamún, severovýchodne od Damasku. Útoky vyvolali požiare, no zatiaľ neevidujú žiadne obete.

Izrael vykonal v ostatných rokoch v Sýrii desiatky náletov, ale len zriedka sa o nich vyjadruje. Predpokladá sa, že Izrael stojí najmä za náletmi na sily Iránu a hnutia Hizballáh v Sýrii, ktoré sa počas občianskej vojny pridali na stranu tamojšej vlády.

Viac k témam: Hizballáh, Protivzdušná obrana, Raketový útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Izrael v noci útočil na sklady zbraní Hizballáhu, rakety dopadli neďaleko Damasku © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie