NAČÍTAVAM

Type to search

Ostatné športy ŠPORT

Ján Volko opäť vyrovnal slovenský rekord, Rojasová prekonala najlepší svetový výkon

Sita
Share

21.2.2020 (Webnoviny.sk) – V trojskoku žien sa na záverečnom mítingu atletického seriálu World Athletics Indoor Tour v Madride blysla svetovým rekordom Venezuelčanka Yulimar Rojasová, ktorá v záverečnom šiestom pokuse dosiahla 15,43 m a o 7 cm zlepšila doterajšie historické maximum Rusky Tatiany Lebedevovej zo 6. marca na halových MS 2004 v Budapešti.

Dvojnásobná majsterka sveta, ktorú trénuje legendárny kubánsky diaľkar Iván Pedroso, si zároveň o dva centimetre zlepšila absolútny osobný rekord 15,41 zo septembra minulého roka v Andújare. Rojasovej séria: x – 14,65 – x – 15,29 – x – 15,43.

Ján Volko skončil v Madride v I. rozbehu na 60 m druhý, no už tretí raz v tomto roku v sezóne vyrovnal vlastný slovenský rekord časom 6,57 sekundy. Predtým sa mu to podarilo vo finálových behoch na mítingoch WAIT v Düsseldorfe a Liévine.

Zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka však dosiahol na šesťdesiatke svoj najlepší čas v rozbehu v kariére (aj vďaka výbornej štartovej reakcii 0,138), doteraz bolo jeho maximum 6,60 z tohtoročného düsseldorfského mítingu.

Prvý rozbeh v Madride vyhral Američan Ronnie Baker za 6,50, tretí za Volkom finišoval jeho krajan Mike Rodgers (6,61). Lanský halový majster Európy Volko dosiahol celkovo tretí najlepší čas v rozbehoch, rýchlejší od neho bol ešte víťaz II. behu Japonec Šuhei Tada (6,56). Finále šesťdesiatky v hale Gallur Municipal Sports Center bude o 21.35 h.

Viac k témam: šprint, World Athletics Indoor Tour (WAIT)
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Volko opäť vyrovnal slovenský rekord, Rojasová prekonala najlepší svetový výkon © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X