Jankovská vyhlásila vo väznici hladovku, sťažuje sa na porušovanie svojich práv

12.9.2020 (Webnoviny.sk) – Bývala štátna tajomníčka a sudkyňa Monika Jankovská vo väznici vyhlásila hladovku. Informáciu ako prvý priniesol portál Topky.sk. Ten uvádza, že Jankovská o vyhlásení hladovky informovala riaditeľa banskobystrickej väznice listom.

Dôvod hladovky má podľa informácií portálu súvisieť s najnovším obvinením v kauze trenčianskeho baru Fatima a so sprísnenou sadzbou v kauze Búrka.

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZJVS) Katarína Nováková pre portál potvrdila hladovku Moniky Jankovskej. Dodala, že vo všeobecnosti platí, že ak obvinený vyhlási hladovku, do 24 hodín je o tom informovaný lekár.

Ten by mal následne rozhodnúť o spôsobe dohľadu nad zdravotným stavom obvineného. Väznená osoba podstúpi lekárske vyšetrenie a lekár ju poučí o rizikách hladovky.

„Všetky tri dôvody majú spoločné jedno: rôzne a trvajúce porušovania základných práv a slobôd mojej klientky,“ uviedol k dôvodom hladovky pre portál advokát Jankovskej, Peter Erdös.

Viac k témam: akcia Búrka, hladovka
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská vyhlásila vo väznici hladovku, sťažuje sa na porušovanie svojich práv © SITA Všetky práva vyhradené.