Je koalícia na pokraji krízy? Budaj zdôraznil zodpovednosť

12.10.2020 (Webnoviny.sk) – Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO) si nemyslí, že je koalícia na pokraji krízy. Povedal to pred pondelkovým rokovaním vlády.

Viac o téme: Koronavírus

Reagoval tak na výmenu názorov premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) na sociálnej sieti. Ďalej však ich vyjadrenia komentovať nechcel. „Nad všetkými partikulárnymi záujmami musí prevážiť spoločná zodpovednosť,” doplnil Budaj.

Richard Sulík v nedeľu 11. októbra predčasne opustil zasadanie Ústredného krízového štábu. Svoj odchod zdôvodnil tým, že pandemická komisia nemá k dispozícii základné údaje o tom, kde sa nakazili ľudia pozitívne testovaní na koronavírus, no chce prijímať celoplošné rozhodnutia a zatvárať prevádzky, čo podľa jeho slov spomalí ekonomiku.

Následne si Matovič a Sulík vymenili názory na sociálnych sieťach. Sulíkov predčasný odchod okrem Milana Krajniaka (Sme rodina) a Matoviča skritizovali aj Jaroslav Naď (OĽaNO), Veronika Remišová a Juraj Šeliga (obaja Za ľudí). Europoslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová sa, naopak, postavila na stranu Sulíka.

Viac k témam: minister životného prostredia SR, predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Je koalícia na pokraji krízy? Budaj zdôraznil zodpovednosť © SITA Všetky práva vyhradené.