Jedzte ryby – budete zdravší

21.4.2020 (Webnoviny.sk) – Len málo z nás je toľko rýb, koľko sa odporúča. A pritom sú výborným zdrojom minerálov, vitamínov a omega-3 mastných kyselín, ktoré napomáhajú správnemu fungovaniu organizmu a podporujú imunitu.

Americká asociácia srdca odporúča konzumovať aspoň dve porcie rýb týždenne. Na Slovensku sa však ryby netešia veľkej popularite. Priemerný Slovák zje až štyrikrát menšie množstvo rýb ako priemerný Nór a až osemkrát menej ako priemerný Islanďan.

Ryby sa pritom okrem jedinečnej chuti môžu pýšiť aj vysokým obsahom dôležitých látok, ktoré sú pre naše telo potrebné. Sú napríklad výborným zdrojom bielkovín. Ryby, alebo rybí olej, sú bohaté aj na vitamín D, ktorý je dôležitý pre správne fungovanie mozgu a najmä podporuje zdravú imunitu. Takisto je v ranom detstve zodpovedný za normálny a zdravý rast kostí.

Vitamín D obsiahnutý v rybách navyše môže podporovať aj kvalitný spánok. Nekvalitný a krátky spánok zvyšuje produkciu hormónu kortizol, ktorého dlhodobo zvýšená hladina potláča zdravú imunitu. Preto je dôležité telu dodať dostatok spánku a vitamínu D. A ani na to netreba zjesť veľa rýb – už jedna porcia tresky dodá telu zásoby vitamínu D až na celý mesiac.

Veľkým problémom Slovákov sú aj srdcovo-cievne ochorenia, keďže máme záľubu v mastných jedlách. Aj s týmto problémom môže pomôcť zaradenie rýb do jedálničku. Sú totiž bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré podporujú normálnu a zdravú funkciu srdca a ciev. Navyše sú dobré pre zdravie mozgu, podporujú pamäť, pomáhajú zmierňovať príznaky depresií a chránia zrak.

Ak vám však ryby nie sú po chuti, dennú dávku vitamínu D a omega-3 mastných kyselín viete zaistiť aj s výživovým doplnkom OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje kvalitný olej z nórskych lososov, ktorý sa pýši označením najčerstvejší rybí olej na svete!

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

Informačný servis

Viac k témam: NaturaMed Pharmaceuticals, OmegaMarine Forte, PR, ryby, vitamín D
Zdroj: Webnoviny.sk – Jedzte ryby – budete zdravší © SITA Všetky práva vyhradené.