Južný Irán zasiahlo jedno väčšie zemetrasenie a 10 menších, zranených ani škody nehlásia

0
Južný Irán zasiahlo jedno väčšie zemetrasenie a 10 menších, zranených ani škody nehlásia

18.7.2021 (Webnoviny.sk) – Riedko osídlené oblasti južného Iránu zasiahlo v nedeľu zemetrasenie s magnitúdom 5,7. Iránska štátna televízia informovala, že po ňom nasledovalo 10 ďalších otrasov, pričom najsilnejšie dosiahlo hodnotu 3,9. Z oblasti zatiaľ nehlásia žiadne škody ani zranených.

Do okresu Khesht, poľnohospodárskej oblasti s približne 15 000 obyvateľmi, vzdialenej asi 720 kilometrov južne od hlavného mesta Teherán, okamžite vyslali štyri záchranné tímy.

Epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo asi 90 kilometrov severovýchodne od jedinej iránskej jadrovej elektrárne v prístave Búšehr. Úrady tvrdia, že bola postavená tak, aby odolala silným otrasom.

V Iráne sú zemetrasenia takmer na dennom poriadku, keďže jeho územím prechádzajú hlavné tektonické zlomy. Najtragickejšie následky malo zemetrasenie, ktoré v roku 2003 zasiahlo historické mesto Bam a vyžiadalo si 26-tisíc obetí.

Viac k témam: poľnohospodárstvo, zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Južný Irán zasiahlo jedno väčšie zemetrasenie a 10 menších, zranených ani škody nehlásia © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu