Kartička Sereny Williamsovej sa predala za rekordnú sumu, zaradili ju do elitnej kategórie GOAT

26.10.2021 (Webnoviny.sk) – Nováčikovskú kartu americkej tenistky Sereny Williamsovej s podpisom z roku 2003 vydražili v aukčnej sieni Goldin so sídlom v New Jersey za 44 280 amerických dolárov. Ide o rekordnú sumu, ktorú záujemca zaplatil za zberateľskú kartičku športovkyne.

Williamsová tromfla Osakovú

Rovnaká nepodpísaná karta Sereny Williamsovej vyšla na 12 300 dolárov. Ľudia si kupujú takéto kartičky ako zberateľské predmety. V poslednom čase stúpol o ne záujem, vidím to na sociálnych sieťach aj čitateľských fórach. V kurze sú najmä ženské športové kartičky,“ upozornil na webe ESPN Ken Goldin, výkonný riaditeľ a zakladateľ Goldin Auctions.

Kartičku s podobizňou 23-násobnej grandslamovej šampiónky kúpil zástupca firmy Alt, platformy na obchodovanie s alternatívnymi aktívami, ktorý zastupoval nemenovaného súkromného klienta. Dosiaľ najcennejším takto ponúkaným športovým ženským artiklom bola kartička japonskej tenistky Naomi Osakovej s podpisom, ktorá sa v júni predala za 40 590 dolárov. Nováčikovskú kartu americkej futbalistky Mie Hammovej z roku 1992 vydražili za 34 440 dolárov.

Zvýšený záujem o kartičky absolútnej špičky

Podľa Goldina zvýšený záujem je najmä o kartičky športovcov z elitnej kategórie GOAT, čiže absolútnej historickej športovej špičky. Sem patria futbalista Pelé, boxer Muhammad Ali, golfista Tiger Woods, basketbalista Michael Jordan aj hráč amerického futbalu Tom Brady.

A zaradili sme sem aj Serenu Williamsovú. Myslím si, že toto je rozhodujúci činiteľ, prečo je jej podpisová karta vzácnejšia ako u ostatných tenistiek,“ vysvetlil Goldin.

Viac k témam: Dražba
Zdroj: Webnoviny.sk – Kartička Sereny Williamsovej sa predala za rekordnú sumu, zaradili ju do elitnej kategórie GOAT © SITA Všetky práva vyhradené.