Home Správy Slovensko Kauza advokáta údajne pýtajúceho úplatok sa vrátila na Špecializovaný trestný súd. Oslobodí...

Kauza advokáta údajne pýtajúceho úplatok sa vrátila na Špecializovaný trestný súd. Oslobodí ho znova?

11.2.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 14. marca hlavné pojednávanie s advokátom Dušanom D. Ten je stíhaný pre trestný čin nepriamej korupcie. Súd pritom už v júni 2020 advokáta v danej veci oslobodil.

Prokurátor sa následne voči rozhodnutiu odvolal, prípad tak putoval na Najvyšší súd SR. Ako však pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, odvolací súd prípad vrátil prvostupňovému, aby ho opätovne prejednal a rozhodol.

Podľa obžalovaného išlo o odmenu

Podľa prokuratúry advokát ešte v roku 2011 oslovil obvineného Michala P., v prípade ktorého mal sudca rozhodovať o jeho vzatí do väzby s tým, že je možné zabezpečiť, aby sa tak nestalo. Bolo však podľa neho potrebné zabezpečiť sumu vo výške štyritisíc eur.

Následne v súvislosti s rozhodovaním odvolacieho súdu o väzbe obvineného mu advokát podľa obžaloby údajne povedal, že v tomto prípade je potrebné zabezpečiť čiastku 14-tisíc eur. Obe spomenuté sumy podľa prokuratúry obvinený advokátovi aj odovzdal. Obžalovaný sa bránil tým, že išlo o odmenu za právne služby.

Advokát je aj mediálne známy

Dušan D. v minulosti zastupoval napríklad Jozefa Roháča zo skupiny sýkorovci, ktorý bol odsúdený na doživotie na Slovensku aj v Maďarsku.

Advokát sa stal známym tiež vďaka videu z roku 2017. Vynadal v ňom cyklistovi, ktorého obchádzal autom na Dunajskej hrádzi pri Bratislave.

Viac k témam: Korupcia, Pojednávanie, Sýkorovci, Trestný čin, úplatkárstvo, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Kauza advokáta údajne pýtajúceho úplatok sa vrátila na Špecializovaný trestný súd. Oslobodí ho znova? © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version