O koľko stúpli Slovákom mesačné náklady na život? Pozrite si prieskum

0
O koľko stúpli Slovákom mesačné náklady na život? Pozrite si prieskum

Každému tretiemu Slovákovi stúpli mesačné náklady na život v súvislosti so zvyšovaním cien o 101 až 250 eur. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky, ktorý agentúra AKO uskutočnila pre reláciu Na hrane televízie JOJ.

Prieskum sa konal od 5. do 11. apríla na vzorke 1 000 respondentov. Približne 30 percent opýtaných sa vyjadrilo, že im náklady stúpli od 51 do 100 eur, takmer 15 percent do 50 eur. Žiadne zvýšenie nákladov evidovalo iba 2,5 percenta respondentov a nárast o viac ako 250 eur necelých 9 percent.

Aké opatranie na kompenzáciu zdražovania chystá vláda? Kto dostane príspevok 100 eur?

Vyšší nárast pritom podľa výsledkov prieskumu uvádzali častejšie ženy ako muži. Z hľadiska veku to boli najmä stredne vekove kategórie, teda ľudia vo veku 34 až 65 rokov. V rámci geografického rozloženia sa zvýšenie životných nákladov týkalo najmä obyvateľov Trenčianskeho, Bratislavského a Žilinského kraja.

Celkovo pritom zdražovanie uvádzali častejšie voliči strán Smer – Sociálna demokracia, Kotlebovci-LSNS, Slovenská národná strana, Republika, Sme Rodina a Hlas-Sociálna demokracia.

Prezidentka Čaputová vyrátala, o koľko sa zvýšia náklady štvorčlennej rodine

Zdroj: Webnoviny.sk – Každému tretiemu Slovákovi stúpli mesačné náklady na život o 101 až 250 eur, ukázal prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu