Kičura zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o jeho prepustení

0
Kičura zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o jeho prepustení

25.2.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR (NS SR) vo štvrtok zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 11. februára, ktorým ten rozhodol o prepustení obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR SR) Kajetána Kičuru na slobodu. Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, súd žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu zamietol a väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil.

„Senát zároveň vyhovel návrhu prokurátora na zmenu kolúznej väzby, ktorú rozšíril aj na skutky, pre ktoré bolo Kajetánovi K. vznesené obvinenie v júli a auguste 2020,“ dodala Važanová.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom „Rezervy“ vzniesla ešte 21. apríla 2020 voči bývalému šéfovi SŠHR SR obvinenia za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Neskôr bol obvinený aj v rámci prípadu „Rezervy II“.

Viac k témam: akcia Rezervy, Rozhodnutie, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Kičura zostáva vo väzbe, Najvyšší súd zrušil rozhodnutie o jeho prepustení © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie