Domov Ekonomika Klienti Sociálnej poisťovne sa môžu s Grid kartou prihlásiť už iba do...

Klienti Sociálnej poisťovne sa môžu s Grid kartou prihlásiť už iba do konca marca, nahradí ju nová služba

2.3.2022 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa pripomína klientom, ktorí do e-Služieb ešte stále vstupujú pomocou Grid karty, aby si aktivovali nový prístup. Ako informuje v tlačovej správe, aktivácia novej služby je jednoduchá a klient získa bezpečný, ale aj rýchly a komfortný prístup do svojho účtu.

„Platnosť Grid kariet sa skončí 31. marca. Po tomto termíne bude možné prihlásiť sa do e-Služieb Sociálnej poisťovne už len po novom – pomocou mena, hesla a mobilnej aplikácie, alebo tiež s elektronickým občianskym preukazom (eID),“ upozorňuje poisťovňa.

Prechod na nový spôsob prihlásenia sa týka zamestnávateľov (pre službu Odvádzateľ poistného), SZČO (pre službu Saldokonto) a fyzických osôb (pre službu Individuálny účet poistenca).

„Pre nový prístup do e-Služieb si používatelia jednoducho stiahnu jednu z aplikácií FreeOTP, Google Authenticator alebo Microsoft Authenticator do svojho smartfónu (pre Android alebo iOS). Pomocou nej si nasnímajú QR kód z e-Služieb (len pri prvej aktivácii) a aplikácia im vygeneruje jedinečný kód, ktorým sa overí ich prístup,“ vysvetlila poisťovňa. Pri každom ďalšom prihlásení pomocou mena a hesla vyzvú e-Služby používateľa, aby zadal jedinečný kód z mobilnej aplikácie a presmerujú ho do prostredia e-Služieb.

Viac k témam: Grid karta
Zdroj: Webnoviny.sk – Klienti Sociálnej poisťovne sa môžu s Grid kartou prihlásiť už iba do konca marca, nahradí ju nová služba © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version