Klub 500 privítal skrátenie karantény z desiatich na päť dní, hygienici urobili správny krok

0
Klub 500 privítal skrátenie karantény z desiatich na päť dní, hygienici urobili správny krok

24.1.2022 (Webnoviny.sk) – Klub 500 privítal skrátenie nariadenej karantény pre osoby pozitívne na nový koronavírus z desiatich na päť dní po vzore väčšiny európskych krajín.

Podľa výkonného riaditeľa Klubu 500 Tibora Gregora pri ponechaní desaťdňovej karantény hrozilo v strategických podnikoch odstavovanie kľúčových prevádzok.

„Zabezpečenie plynulej prevádzky priemyselných podnikov v krízovom režime umožní zachovanie pracovných miest a príjmov pre zamestnancov, plnenie záväzkov voči odberateľom a voči štátu a zabráni výpadkom v rozpočte na daniach a odvodoch,“ reagoval na pondelkové rozhodnutie Úradu verejného zdravotníctva SR Gregor.

Ako ďalej upozornil výkonný riaditeľ Klubu 500, minulý týždeň spolu s ďalšími piatimi zamestnávateľskými zväzmi požiadali listom predsedu vlády, ministrov zdravotníctva a hospodárstva SR o riešenie súčasnej situácie, keď v strategických podnikoch hrozilo odstavovanie kľúčových prevádzok.

„Úrad verejného zdravotníctva urobil nateraz správny krok zabraňujúci významným národohospodárskym škodám,“ dodal Gregor.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Karanténa
Zdroj: Webnoviny.sk – Klub 500 privítal skrátenie karantény z desiatich na päť dní, hygienici urobili správny krok © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie